Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more

close

Hadise

Hadise, 22 Ekim 1985 günü Anvers yakinlarinda ki Mol kasabasinda Sivas'li bir ailenin kizi olarak dünyaya geldi.
Yapimcilar ve dinleyiciler tarafindan ilk olarak, bir Belçika televizyon kanalinda, Türkiye'de "Pop Star"in bir benzeri olan, "Pop Idol" isimli yarismasinda 2003 yilinda farkedildi.
Yarismayi birincilikle bitirmemis olmasina ragmen, albüm çikarmasi için yapimcilardan teklifler aldi. Hadise'nin ilk single'i Sweat (Terle) 1 Kasim 2004'de çikti ve bu single'in hit olmasiyla klipleri müzik kanallarinda sik sik gösterilmeye baslandi.
Ikinci single'i Stir Me Up (Kiskirt Beni) 6 Mayis 2005'de çikti ve Avrupa genelinde yanki buldu.
Özellikle albümün çikis parçasi "Stir Me Up" o yilin pek çok Summer Hits albümüne girdi.
Üçüncü single'inin adi olan Milk Chocolate Girl (Sütlü Çikolata Kiz) 9 Ekim 2005'de piyasaya sürüldü ve albümün adi zamanla Hadise'nin lakabi haline geldi.
Dördüncü single'i Ain't No Love Lost (13 Ocak 2006) albümündeki Ain't No Love Lost adli sarkinin Burdayim adiyla Türkçe bir versiyonu da olusturuldu.
Hadise'nin besinci single'i Bad Boy (Kötü Çocuk) 4 Agustos 2006'da yaz sezonunda piyasaya sürüldü ve önceki albümler gibi dinleyici kitlesinden olumlu tepkiler aldi.
Hadise, 3 Ekim 2007'de tarihinde yeni single çalismasi olan "A Good Kiss"'i piyasaya çikardi ve klibini Istanbul'da çekti.
2008 yaz dönemine yeni bir albüm ile girmeye hazirlanan Hadise, Bodrum'da Halikarnas Disko'da verdigi bir konserle diskotegin 2008 yaz sezonunun açilisini yapan sarkici oldu.
Yeni albümünün My Body adli sarkisina çektigi klipte yer alan, Hadise ve bir kaza mankeni arasindaki "sevisme" sahneleri medyada özel ilgi konusu oldu.
Sözleri Sezen Aksu'ya ait olan Deli Oglan sarkisinin klibini ise, klip çekilmis olmasina ragmen, klibinde birlikte oynadigi Sertan Tan ile klip görüntülerinin medyaya reklam amaçli sizdirilmasi nedeniyle, onun görüntülerini klibinden çikararak yeniden düzenleme karari aldi. Türkiye'de Nisan 2006'dan beri Runltd.
menajerlik sirketi (Süheyl Atay) ile çalismaktadir.
Türkiye'deki ilk konserini ise, Izmir "Loop" Kulübünde ayni tarihlerde verdi.
2006 senesinde sik sik Türkiye'ye gelen Hadise basta Beyaz Show olmak üzere pek çok program ve etkinliklerde yer aldi.
Bu arada hayrani oldugu Tarkan'la sahneye çikma firsati da yakaladi.
Maxim, Esquire, Tempo ve Aktüel dergilerine kapak oldu.
Serdar Ortaç'in 2008 yazinda piyasaya çikan Nefes albümünde yer alan Düsman adli sarkida Ortaç'la düet yapti. Christina Aguilera, Brandy ve Beyoncé gibi isimleri örnek aldigini belirten Hadise, müziginde etkilendigi sanatçilar arasinda Prince, Janet Jackson, Tina Turner, Alicia Keys, Toni Braxton, Jamiroquai ve U2'yu sayiyor.
Sarkilarinda klasik müzik, rock, soul ve dünya müziklerini harmanlamaya çalistigini belirtiyor. Hadise iyi derecede Flamanca, Fransizca, Almanca, Türkçe ve Ingilizce biliyor.
Belçika'nin Hasselt sehrinde pazarlama üzerine lisans yapti.
Tüm bos zamanlarini müzige ayiriyor ve genellikle söz yaziyor, beste yapiyor, stüdyo kayitlari ve konserler arasinda kosturuyor.
Eurovision 2009 da Türkiye'yi Temsil edecek. Her ne kadar, arkadasi Kate Ryan'in Eurovision 2006'da yari finalde elenmesinden sonra, Hadise Eurovision'a katilmayi hiç bir zaman düsünmeyecegini belirtmis olsa da, Moskova'da düzenlenecek Eurovision 2009'a Türkiye adina katilmasi için teklif götürecegi adaylar arasinda Sebnem Ferah ile birlikte adi geçerken, Belçikali hayranlari ise Hadise'nin yarismaya Belçika adina katilacagini ümit ediyorlar.
Eurovision 2009 da Türkiye'yi temsil edecegi açiklanmistir. Kaynak: Vikipedi

unknown

Hot tracks

Ain't No Love Lost

22

Stir Me Up

16

Milk chocolate girl

12

Stir Me Up [After Party Remix]

9

A Good Kiss

9

Don't Ask

8

Prisoner

8

Good Morning Baby

6

My Man And The Devil On His Shoulder

6

All Together

6

Sweat

5

Men Chase Women Choose (Album Version)

5

Who Am I (Album Version)

4